Poker legalny?

Polityka i hazard - czy mają ze sobą cokolwiek wspólnego? Okazuje się, że tak. Te dwa tematy spotykają się ze sobą pod terminem ustawa hazardowa, która wszelkim zainteresowanym tematem hazardu w Polsce, skutecznie popsuła nastroje i sprawiła, że coraz ciężej jest o rozrywkę hazardową na poziomie w naszym państwie, a co się z tym wiąże, poker legalny, a raczej jego praktyczny brak w Polsce.

Kiedy doszło do skutecznego zepsucia humorów hazardzistów? Ano w roku 2010, kiedy to Donald Tusk wraz ze swoim rządem zabrał się za nowelizację ustawy o grach i zakładach wzajemnych.

O co chodziło w tej nowelizacji? Miał się tam znaleźć zapis, który wprowadziłby dziesięcioprocentową dopłatę dla salonów gier, kasyn i automatów z niską wygraną, która zostałaby przeznaczona na cele sportowe. Te środki miałyby sfinansować powstanie Narodowego Centrum Sportowego. Właściciel firmy Golden Play oraz sieci Casino Polonia Wrocław, pan Ryszard Sobiesiak, mocno naciskał niejakiego Zbigniewa Chlebowskiego, ówczesnego szefa klubu Platformy Obywatelskiej, żeby usunąć uderzające w jego interesy zapisy z ustawy. Okazało się jednak, że ten temat pan Sobiesiak poruszał również z ministrem sportu i turystyki, panem Mirosławem Drzewieckim. Całkiem przypadkiem, przy okazji przeglądając inne zależności biznesmenów z politykami i ich próbami wpłynięcia na wygląd ustawy, zainteresowało się Centralne Biuro Antykorupcyjne, którym wtedy szefował pan Michał Kamiński. Cezary Gmyz z gazety Rzeczpospolita, jako pierwszy rzucił ten temat na światło dziennie, skutkiem czego wybuchła afera, w wyniku czego Donald Tusk i Michał Kamiński stanęli w polityczne szranki. Meritum tej sprawy jest takie, że premier Donald Tusk wystraszył się ewentualnego stawiania go jako powiązanego z biznesmenami, którzy chcieli wpłynąć na ustawę, przyspieszył wejście tej ustawy w życie. Skutkiem tego było zostawienie feralnych zapisów, uderzających bezpośrednio w branżę hazardową. Przez tą sytuację, ustawa wygląda jak wygląda i nie została zmieniona do dnia dzisiejszego.

Czy poker online jest legalny?

Hipotetycznie, możemy zagrać w legalnego pokera online w Polsce. praktycznie rzecz biorąc jednak hazard w Polsce został ograniczony do tego stopnia, że granie staje się najzwyczajniej w świecie nierentowne. Jakie mamy w takim razie możliwości, żeby zorganizować pokera w Polsce, legalnego? Po pierwsze, możemy zagrać w pokera w kasynie. Co ważne, regulamin takiego kasyna obowiązkowo musi zostać zaakceptowany przez właściwego ministra do spraw finansów publicznych. Kolejnym krokiem, jest zgłoszenie turnieju do dyrektora Izby Administracji Skarbowej. Należy zwrócić uwagę, że liczba uczestników w takim turnieju musi wynosić minimum 10 osób.

Kolejną opcją na to, żeby legalny poker w polsce kojarzył się z czymś więcej, niż niewielkimi opcjami do wyboru, jest organizacja turnieju poza kasynem. Oprócz tych samych warunków, które obowiązują w kasynie, dodatkowo organizator turnieju ma obowiązek instalacji systemu audiowizyjnego, w miejscu gdzie odbędzie się turniej. W tym rozwiązaniu zakładamy, że podmiot organizujący ma licencję na przeprowadzenie takiego turnieju.

Opcja trzecia, jeśli turniej organizowany jest przez osobę bez licencji - oprócz warunków do spełnienia takich, jak w przypadku kasyna, ale co najważniejsze - wygraną mogą być jedynie nagrody rzeczowe, a ich wartość nie może przekroczyć 50% kwoty bazowej, oraz gra odbywa się w miejscu, które wydziela organizator,a uczestnikami takiego eventu mogą być wyłącznie osoby pełnoletnie, zaproszone przez inicjatora turnieju.

Przepisy mówią, że poker legalny w Polsce zaaranżować może osoba fizyczna, jednostka organizacyjna, która nie ma osobowości prawnej oraz osoba prawna, wszystko pod warunkiem, że spełni ona wszelkie warunki, które przedstawione zostały powyżej. Tak naprawdę oznacza to na tyle dużo pracy z dokumentami, które musimy złożyć, że wiele osób nie ma chęci angażowania swojego czasu w takie przedsięwzięcie. Tutaj nawet słychać nieśmiałe głosy rządzących, że ta ustawa jest stanowczo zbyt restrykcyjna. Najbardziej ekscentryczny jest tutaj zapis, mówiący o możliwości grania jedynie o nagrody rzeczowe i to wyłącznie o stostunkowo małej wartości. W roku obecnym, to jest 2020, kwota bazowa wynosi 4380,34, więc wygraną w turnieju nie może być więcej niż 2190,17, co jest dla wielu koneserów pokera wartością porażająco niską, nie wartą zupełnie zachodu.

Poker przez internet legalny

Największy w Polsce, legalny bukmacher, czyli słynny Star-Typ Sport (STS), daje opcję na legalną grę w pokera, przy pomocy Betgames. Zasady przypominają najbardziej popularną odmianę tej gry, czyli Texas Hold’em. Krupier rozkłada dwanaście kart, dla każdego gracza (łącznie sześciu graczy) po dwie karty, tak zwane otwarte. Potem rozdaje pięć wspólnych kart. Cel rozgrywki to stworzenie układu najsilniejszego, składającego się z pięciu kart, z czego dwie karty to karty otwarte oraz pięciu wspólnych kart. Biorący udział w zakładzie ma możliwość stawiania zakładu na jeden wynik tudzież kilka, jak również na układ, który według obstawiającego ma szansę na wygraną na końcu rozdania.

Czy poker w internecie jest legalny w takim razie? Ważnym aspektem pokera oferowanego przez STS jest to, że obstawiamy kartę, która się może pojawić, a nie bierzemy udziału w faktycznej rozgrywce. Zastanawiając się, czy kryje się coś pod tytułem “legalny poker Szczecin”, tak samo jak dla frazy “legalny poker Lublin” lub “legalny poker Wrocław” możemy jedynie spróbować swoich sił w zakładach symulujących niejako pokera, ale nie będących faktycznie grą w dosłownym tego słowa znaczeniu. Wobec tego, poker jest legalny, czy nie? Pamiętajmy, o czym pisaliśmy wcześniej. Jeśli jest to turniej organizowany z fizycznymi zawodnikami i podmiot organizujący ma niezbędne pozwolenia, to owszem. Czyli legalny-poker jest możliwy jako turniej na żywo i z niewielką wartością wygranych. Jeśli chodzi o poker wirtualny, to nie istnieje na terenie państwa polskiego coś takiego, jak legalny poker pl. Możemy brać udział w symulacji takiej gry, czyli obstawiamy karty jakie się pojawią, a nie gramy w grę dosłownie. Jeśli jakakolwiek strona oferuje grę w prawdziwego pokera online, jest to oszustwo! I należy taką stronę zgłosić jak najszybciej do organów ścigania.

Najlepsze gry (wg. oceny użytkowników)

Save The Smurfs
Smerfy potrzebują Twojej pomocy! Przystąp zatem do gry i wciel się w niezwyciężonego Papa Smerfa,...

Smurfette Dressup
Smerfetka posiada naprawdę bogata garderobę. Pomóż jej więc w jej przebraniu, wybierając dla naszej...

Drag And Drop The Smurfs
Ta flashowa produkcja dla dzieci, to takie dość niecodzienne puzzle. Dołącz więc i pomóż w odbudowaniu...

Smurfs Movie Hexagon Puzzle
Przystąp do gry i zajmij się układaniem przygotowanego obrazka z małych, sześciokątnych elementów,...

Smery Frykasy Łasucha
Zręcznościowa gra dla najmłodszych graczy, w której trzeba pomóc naprawdę sprytnym smerfom w łapaniu...

Smerfy Maluj Z Malarzem
Paleta barw, którą dysponuje nasz smerf jest naprawdę różnobarwna. Wykorzystaj zatem nadarzającą...

Smerfy Sportowcy
W tej grze ze smerfami trzeba zając się dopasowaniem odpowiednich sprzętów, by każdy ze smerfów...

Smerfy Świąteczny Snowboard
Zjeżdżający na desce snowboardowej Papa Smerf musi zebrać jak najwięcej prezentów, które jeszcze...

Smerfy Świąteczne Zadania
Świąteczna gra, w której musisz pomóc Papa Smerfowi w odnalezieniu domku smerfików. Tym samym wykonaj...

Smurf Dinner
W małej chatce jeden ze smerfów otworzył prawdziwą restauracje. Tym samym pomóż mu w obsługiwaniu...

Smerfy Zły Dzień Ważniaka
Trudna, a przy tym naprawdę wymagająca gra, w której musisz pokierować jednym ze smerfów, by ten biorąc...

Point And Click Smurf
Pomóż małym, niebieskawym bohaterom popularnej bajki i tym samym odnajdź wszystkie różnice, które...

Smerfy Samochód Pracusia
Pomóż Pracusiowi zbudować z przygotowanych części samochód, by ten jakże pracowity smerf mógł...

Smurfette
Smerfetka chce naprawdę ładnie wyglądać. Zrób zatem wszystko, by ta urocza, młoda dama zmieniła...

Smerfy Masz Pamięć Jak Papa Smerf
Prosta, flashowa gra, dzięki której możesz przećwiczyć swą pamięć. Tym samym zapamiętaj jakie...

Smerfy (ang. The Smurfs) to rasa małych, niebieskich stworzeń, żyjących w jednym z europejskich lasów, stworzonych przez belgijskiego rysownika komiksowego Peyo. Znane wszystkim z komiksu oraz filmu i serialu animowanego. Jeśli lubisz naszych małych, niebieskich przyjaciół? Jeśli tak to dobrze trafiłeś! Na stronie GrySmerfy.pl czekają na Ciebie najzabawniejsze gry ze Smerfami, w które możesz grać online - bezpośrednio w przeglądarce. Wszystkie gry dostępne na łamach naszego portalu są oczywiście darmowe i można grać w nie bez żadnych ograniczeń. Zapraszamy wszystkich do gry i życzymy udanej zabawy!